Filmy kazirodztwo, relacja matka-syn

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje kazirodztwo, relacja matka-syn. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Wieś w protestanckich północnych Niemczech. 1913-14 rok w przededniu wybuchu Wielkiej Wojny i historia dzieci, także nastolatków, udzielających się w lokalnym chórze prowadzonym przez miejscowego nauczyciela przy wsparciu mieszkańców - barona, zarządcy, pastora, lekarza, akuszerki i farmerów. Tą mała społeczność zaczynają dotykać dziwne zdarzenia, które z czasem przyjmują charakter rytualnej kary. Kto za tym stoi?
"Uśmiech nocy letniej" jest jedną z nielicznych komedii Ingmara Bergmana, obrazującą perypetie miłosne, których głównym bohaterem jest Fredrik Egerman (Gunnar Björnstrand) oraz grono bliskich mu osób. Fredrik jest prawnikiem, od dwóch lat żonatym z o wiele od niego młodszą Anne (Ulla Jacobsson), jednak przez ten czas nie zdołali oni "skonsumować" swojego małżeństwa. Fredrik przypomina sobie o swojej dawnej kochance - Desiree (Eva Dahlbeck), aktorce, która cały czas go kocha i dlatego postanawia ona zerwać ze swoim dotychczasowym kochankiem - żonatym hrabią Carlem Magnusem Malcolmem. Do tego wszystkiego wmiesza się syn Egermana, student teologii Henrik (Björn Bjelfvenstam) oraz jego służąca Petra (Harriet Andersson). Wszyscy spotkają się na przyjęciu u matki Desiree - to tam, pod wpływem czarodziejskiego napoju, dojdzie do uzewnętrznienia ich długo skrywanych pasji i namiętności.
Rodzina Duval prowadzi stateczne, ustabilizowane życie na francuskiej prowincji. Ojciec jest weterynarzem, matka zajmuje się wychowywaniem dzieci - kilkuletniego Oliviera i nieco starszej Nadine. Pewnego dnia Olivier ma wyręczyć siostrę i zawieźć rowerem obiad mieszkającej niedaleko chorej babci. Wychodzi z domu i... ginie po nim wszelki ślad.


Bogata baronowa zabiera swojego niepełnosprawnego umysłowo syna z tendencją do piromanii i kilku frywolnych przyjaciół na rejs w nadziei, że ten straci dziewictwo.
Rywalizacja pomiędzy dwiema rodzinami – familią szalonej Divine, a rodem Connie i Raymonda. Obie z rodzin sądzą, że to im należy się niechlubne miano najohydniejszych i za wszelką cenę będą chciały to sobie udowodnić. W wyniku konkurowania ze sobą dojdzie do mnóstwa starć.
Dwóch braci (Francisco i Thomás) zakochuje się w sobie ze wzajemnością.
W latach pięćdziesiątych, 14-letni Laurent (Benoît Ferreux), syn ginekologa, żyje życiem nastolatka w burżuazyjnej rodzinie na prowincji. Jest uczniem szkoły religijnej i zapisał się do grupy harcerzy. Jego ojciec jest często nieobecny. Spędza czas słuchając jazzu i narzekając ze swoimi bezwstydnymi starszymi braćmi w wieku 16-17 lat. Największą pociechą jest dla niego matka Clara (Lea Massari), piękna i młoda kobieta włoskiego pochodzenia, wesoła, ale rozczarowana codziennością. Kiedy Laurent widzi, że cierpi na szmery w sercu, które skłaniają go do leczenia, jego relacje z matką zacieśniają się bardziej niż kiedykolwiek...
W Kairze, w 1990 roku, młody, 13-letni Mohammed (Ahmed Azmi) mieszka samotnie z matką, wolną, samodzielną i niezależną kobietą. Waha się między wyznawaniem islamu, a wolnością i pokusami konsumpcjonizmu za wszelką cenę. W końcu wybierze najbardziej nieprzejednany islam. Kochający syn wkrótce zamieni się w matkobójcę.
Mężczyzna wspomina pewne 48 godzin ze swojego dzieciństwa, w których to odwiedził swoją matkę w ekskluzywnym domu. Dom okazuje się burdelem, a matka jedną z rezydentek. W tych wspominanych godzinach zaczyna odkrywać swoją seksualność.
Ścigany przez policję za zabójstwo swojej matki, Aden (George Shannon) schroni się na pustyni, gdzie spotyka Marvela (Hachemi Marzouk), obcego człowieka o pustelniczej moralności, który w tajemniczy sposób komunikuje się z Ziemią i jej stworzeniami. Aden zaprasza go do odkrycia „cywilizacji”. Wielkie miasto, do którego przybywają, to bezduszne miejsce, w którym człowiek jest sam, przeciwieństwo pustyni Marvela...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…